O nas

KIM JESTEŚMY

KUKLOK kopalnia pozytywnej energii w sercu Piekar Śląskich.
KUKLOK powstał za sprawą grupy przyjaciół w marcu 2007 roku. Jednak pomysł jego założenia narodził się zdecydowanie wcześniej. Początek stowarzyszenia dały osoby, którym nie obcy jest dobry humor i przyświeca podstawowy cel aktywne działanie, aby uprzyjemniać innym, a przez to także i sobie, życie na Górnym Śląsku.
Jak tego dokonujemy?
Przede wszystkim poprzez integrację i promowanie ludzi działających w takich obszarach zainteresowań,jak ceramika, fotografia, malarstwo czy muzyka,a także w innych dziedzinach szeroko pojętej sztuki. Propagujemy także ideę społeczeństwa obywatelskiego, działamy na rzecz zwiększania udziału ludzi młodych w życiu publicznym.
Umożliwiamy ambitnym osobom rozwój swoich pasji i umiejętności, uświadamiając przy okazji o potencjale twórczym naszego regionu. Szczególną uwagę kierujemy na:
  • dzieci, bo są niczym z bajki, magicznie myślące o świecie, szczere i zawsze całym sercem zaangażowane;
  • młodzież, ponieważ ma w sobie wiele uśmiechu, jest pełna energii i pomysłów, które nie napotykają na żadne granice;
  • dorosłych, by przypomnieć im że życie to nie tylko pieniądz, telewizor i praca;
  • starszych, gdyż od nich możemy czerpać doświadczenie, wiedzę i mądrość.

 

CO ROBIMY

KUKLOK corocznie organizuje PIKNIK Z LATAWCEM.
Jest to impreza, która skutecznie ożywia przestrzeń Kopca Wyzwolenia w Piekarach Śląskich. Warto zaznaczyć, że do 2012 roku było to jedyne wydarzenie o charakterze kulturalnym w tymże miejscu. Daje ono wspaniały pretekst, aby znaleźć wspólny język między pokoleniami. Dzieci puszczając latawce uczą się od dorosłych podstawowych zasad fizyki oraz cierpliwości i dokładności przy ich konstruowaniu, natomiast dorośli czerpią dziecięcą radość z wspólnej zabawy na świeżym powietrzu.
WARSZTATY KONSTRUOWANIA LATAWCÓW,  TAPE ART (rzeźbienie z taśmy klejącej), WARSZTATY CERAMICZNE, PIXEL ATTACK (retro gry na commodore, amiga, itp) oraz inne KUKLOKOWE akcje kierujemy do młodzieży jak i również do całych rodzin.
KUKLOK w 2007 roku współorganizował dni miasta Piekary Śląskie. Trzykrotnie braliśmy udział w STREET ART Festiwal, którego owocem było powstanie trzech murali w centrum tego miasta, kilkukrotnie zorganizowaliśmy imprezy OFF GOLF na hołdach jako alternatywny turniej w industrialnej przestrzeni.
Nasza działalność nie ogranicza się jedynie do przestrzeni jednego miasta. Dwukrotnie współpracowaliśmy z Miastem Ogrodów przy organizacji Urodzin Katowic, zaproszono nas do udziału w FESTIWALU TAURON NOWA MUZYKA w strefie Junior Art Festiwal, gdzie organizowaliśmy warsztaty kreatywne, kilkukrotnie braliśmy udział w EKOMASTER FESTIVAL w Tychach,współpracowaliśmy z Bytomskim Centrum Kultury organizując warsztaty dla osób wykluczonych społecznie, nasze latawce uświetniły Festiwal Ostatni Dzień Lata w Gdyni. KUKLOK udzielał się również kreatywnie w kilku innych mniejszych miastach w Polsce. W roku 2016 KUKLOK na 10 lecie swojej działalności wziął udział w Międzynarodowych Festiwalach Latawcowych NAZWA 1 i NAZWA 2 we Francji.
W tym roku lecimy do San Escobar.

POCZYTAJ O NAS

 Kliknij w wydarzenie, o którym chciałbyś poczytać.

 

 

 

 

PRZYJACIELE

Translate